Osuszacze adsorpcyjne z regeneracją gorącym powietrzem z zewnątrz pracują na zasadzie dynamicznej adsorpcji. Strumień wilgotnego gorącego powietrza przepływa przez złoże sorbentu. W tym czasie z powietrza usuwana jest wilgoć. Ponieważ pojemność adsorpcyjna złoża jest ograniczona, musi być ono poddane regeneracji (desorpcji). Dzięki zastosowaniu naprzemiennej pracy dwóch zbiorników osuszacz gwarantuje ciągłą dostawę osuszonego powietrza.Podczas gdy w jednym ze zbiorników powietrze jest osuszane, w drugim jednocześnie zachodzi regeneracja złoża. Czas regeneracji jest zawsze krótszy od czasu adsorpcji.
Regeneracja zawilgoconego złoża jest przeprowadzana w dwóch krokach w zależności od typu:
Typ HRS
Typ HRE
Kompletny typoszereg – z nieprzeciętnym wyposażeniem i wyjątkowym projekcie-zapewnia jednocześnie wysoką niezawodność i bardzo ekonomiczną pracą.
Istnieje możliwość opracowania indywidualnego projektu dla danej aplikacji.
Karty techniczne :
Osuszacz typ HRE, HRG, HRS broszura (EN)
Osuszacz typ HRS – 0% strat (PL)
Osuszacz typ HRE – do 2% strat, regeneracja ciepłem kompresji (EN)
Osuszacz adsorpcyjny gdzie regeneracja odbywa się przy użyciu zewnętrznego źródła ciepła. Dehydracja zachodzi w kierunku przeciwnym do adsorpcji przy użyciu zewnętrznie podgrzewanego gazu w obiegu zamkniętym (brak zużycia sprężonego gazu) . Natomiast chłodzenie zachodzi w kierunku przeciwnym do adsorpcji przy użyciu osuszonego sprężonego gazu w obiegu zamkniętym.
Automatycznie regenerowane osuszacze na gaz ziemny przeznaczone dla stacji dystrybucji gazu dla pojazdów kołowych nie generują strat przy osuszaniu.
Obecnie wdrożone typy:
Konstrukcja
Sprawdzanie
(Po malowaniu à montowanie wszystkich części nie malowanych, takich jak rurki do kontroli powietrza, manometry, transmitery, okablowanie,…)
0-10 bar sprężone powietrze (kompresor), 10 – 20 bar azot (butle gazowe)
(Ciśnienie robocze: 18,6 bar; ciśnienie projektowe zbiornika 22 bar)
(Po montażu końcowym à kontrola grzałki, dmuchaw, siłowników, terminalu zaworów,…)
oględziny wizualne